PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=179}

Szeregowiec Ryan

Saving Private Ryan
8,1 651 679
ocen
8,1 10 1 651679
7,7 41
ocen krytyków
Szeregowiec Ryan
powrót do forum filmu Szeregowiec Ryan

K

ocenił(a) film na 10

Najlepszy film wojenny ever, takie jest moje zdanie i stawiam dwie bańki, że znajdzie się 30 userów
którzy się pod tym podpiszą.

ocenił(a) film na 9
Kadente

Niestety:

"Most na rzecze Kwai"
"Najdłuższy Dzień"
"Idź i Patrz"
"Lista Shindlera"
"Działa Navarony"
"Pianista"
"Łowca Jeleni"
"Czas Apokalipsy"
"Imperium Słońca"
"Cienka Czerwona Linia"
"9 Kompania"
"Okręt"
"O jeden most za daleko"
"Listy z Iwo Jimy" i "Sztandar Chwały"


Mimo, ze uważam "Szeregowca Ryana" za swoiste arcydzieło pod pewnymi względami , to muszę przyznać jedno, jest przynajmniej kilkanaście o wiele lepszych filmów wojennych, kilka pozwoliłem sobie wymienić, wybacz, niestety się nie podpiszę. Sam Spielberg nakręcił nakręcił dwa lepsze wojenne obrazy, w tym jeden będący jednym z najwybitniejszych filmów w historii kina, a mówię tu o "Liście Shindlera", który jest jest jednym z najbardziej uczuciowo zaangażowanych filmów.

Pozdrawiam. :)

ocenił(a) film na 10
Animefun666

Dziękuję za wyrozumiałość i również pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 9
Kadente

Życzę szczęścia, z tego co widzę, zostało niewiele. :>

ocenił(a) film na 10
Animefun666

To tylko kwestia upodobań, bo niektóre z wymienionych dużo ciężej się ogląda od Ryana

ocenił(a) film na 9
Draft_style

To faktycznie prawda.

ocenił(a) film na 10
Kadente

Na pewno jeden z najlepszych i mój ulubiony! Bo jest jeszcze 4-5 innych równie doskonałych, tylko w trochę innej konwencji i to już jest tylko kwestia osobistych upodobań.

ocenił(a) film na 10
Draft_style

Uznajemy tę odpowiedź :)

ocenił(a) film na 10
Kadente

No i gitara:)

ocenił(a) film na 5
Kadente

Na pewno nie najlepszy, a nawet do dobrych go nie zaliczam.
Lepsze :
Czas Apokalipsy
Łowca Jeleni
Full Metal Jacket
Pluton
Bękarty Wojny
Cienka Czerwona Linia
Most na Rzece Kwai
Lawrence z Arabii
Ścieżki Chwały
O Jeden Most za Daleko
Tylko dla Orłów
Złoto dla Zuchwałych

ocenił(a) film na 10
Conan_z_Cymerii

Przynajmniej od 5-6 z nich Ryana mi się dużo lepiej oglądało, ale co widz, to inne spojrzenie

ocenił(a) film na 5
Draft_style

Ten film to w zasadzie tylko dwie perfekcyjnie zrealizowane sceny batalistyczne ( Omaha i ostatnia ). Resztę skutecznie zniszczył mi kiepski scenariusz i amerykański patos wylewający się z ekranu, ale jak mówiłeś co widz, to inne spojrzenie.

ocenił(a) film na 10
Kadente

Podpisuję się pod tym obiema rękami i nogami ;) Polać ci :)

ocenił(a) film na 10
Dadelog

Dzięki, drogi Kolego, zwłaszcza, że wpasowałeś się idealnie w 30! :D

Kadente

Dokładnie, najlepszy film wojenny :D

ocenił(a) film na 10
Torres1993

Tak jest! (w sumie zakład już zrobiony, ale kto mi broni dalej zbierać głosy :D)

ocenił(a) film na 10
Kadente

Zbieraj, zbieraj. Ryan jest najlepszy i prawdopodobnie już lepszego nie zobaczymy.
Dziękuję, dobranoc, pozdawiam.

ocenił(a) film na 10
jatoja007

I wzajemnie, compadre ;)

ocenił(a) film na 7
Kadente

Pluton, Czas Apokalipsy, czy niemiecki Stalingrad, Jarhead bija ten film na glowe.Rambo Pierwsza Krew (nie zaden z sequeli) nie jest stricte filmem wojennym ale monolog glownego bohatera na koncu ruszyl mnie bardziej niz caly Szeregowiec Ryan.Ten film jest doskonaly ze strony technicznej ale jest patetyczny do porzygu.Scena smierci Hanksa to jakas komedia.

ocenił(a) film na 8
bobiszon666

Nic dodać nic ująć

ocenił(a) film na 7
kukkuk

"Czas Apokalipsy" oraz radziecki "Idź i patrz" - dwa największe arcydzieła kina wojennego, w porównaniu do których "Szeregowiec Ryan" nie ma na swoją obronę zupełnie nic poza scenami batalistycznymi. Ok, szanuję świetne zdjęcia Kamińskiego, ale nawet one nie wytrzymują porównania z artystycznym prowadzeniem kamery Rodionova w "Idź i patrz".

użytkownik usunięty
Kadente

Film przereklamowany jak cholera. Nierealistyczny i śmieszny. Najsłabszy element filmu to naiwna fabuła. Jeżeli Ty nazywasz Szeregowca Rayana najlepszym filmem wojennym to radze obejrzeć coś jeszcze. Nawet "Cienka czerwona linia" z tego samego roku jest lepsza. To samo "Wróg u bram" z 2001 roku. Już nawet nie powinienem wymieniać takich filmów jak: "Czas apokalipsy" czy "Łowca jeleni" bo nie wypada.

ocenił(a) film na 9
Kadente

Oczywiście, jeden z najlepszych war-movies!

ocenił(a) film na 9
Kadente

Dzieło geniusz,zgadzam się.

użytkownik usunięty
Kadente

Ja również uważam ten film za geniusz wspaniałe Arcydzieło !!!

ocenił(a) film na 10
Kadente

Co tu dużo mówić. Weterani wojenni - spotkałem się z tym w przynajmniej 2 dokumentach filmowych - na pytanie jakby opisali wojnę, jak to naprawdę wygląda, odpowiedzieli, że tak jak to było w filmie Szeregowiec Ryan. Wymienili ten film, a nie inny. Nic dodać. Nie pamiętam jakie to były dokumenty, ale mógłbym odszukać, gdyby ktoś bardzo chciał.... Swoją drogą ten film był częściowo oparty na podobnej i prawdziwej historii - chodzi o motyw śmierci braci i próbę ratowania ostatniej pociechy ich matki.

ocenił(a) film na 10
don82

Temat już w sumie triumfalnie zamknięty, ale i tak wielkie THX, to bardzo szczodry komentarz :)

ocenił(a) film na 8
Kadente

Podpisuję się pod tym dobry film wojenny ; )

użytkownik usunięty
Kadente

z tych co widziałem do tej pory to myślę że masz racje:):):)

ocenił(a) film na 10
Kadente

lepszego nie było, nie ma i sądze że prędko nie będzie

ocenił(a) film na 10
PeteCom

Hehe, nie do wiary, że jeszcze jakieś wpisy na ten temat :)
już w sumie sprawa zamknięta, zakład wygrałem, ale sam
przymierzam się do seansu filmów poleconych mi przez
przeciwników mojej tezy i oczywiście wciąż dziękuję za
wszelkie głosy za ;D

ocenił(a) film na 7
PeteCom

Są lepsze i były lepsze na dłuuuugo przez "Szeregowcem.."

Kadente

Jutro na TVN 21:30 <3

Trzeba oglądać poraz X :D

ocenił(a) film na 9
Kadente

i ja sie jeszcze kurna podpisze

ocenił(a) film na 10
romano1999

Kurna, dobra XD

ocenił(a) film na 10
Kadente

podpis :)

Kadente

Temat już wprawdzie dawno wyczerpany, aczkolwiek i ja się dopiszę :) Najlepszy film wojenny.

ocenił(a) film na 10
Kadente

Podpisuje się obiema dłońmi.Stopami też:-) więc x 4

Kadente

Jest dobry, ale nie najlepszy. Osobiście wyżej cenię "O jeden most za daleko" oraz "Pluton".

użytkownik usunięty
Kadente

"O jeden most za daleko" jest 100% lepszy.

Kadente

Oglądałem wczoraj Przełęcz Ocalonych i powiem krótko Szeregowiec został zdeklasowany za sprawą filmu Gibsona

ocenił(a) film na 10
ikswohceicjow

Teraz toś człowieku zabluźnił konkretnie..

ocenił(a) film na 2
Kadente

I ja się dopiszę, a co! Temat nieco się zdezaktualizował , ale dziś właśnie oglądam "Szeregowca" (po raz n-ty zresztą) i zajrzałam sobie na forum. Owszem, oglądałam może i lepsze filmy wojenne, a może były równie dobre, ale do "Szeregowca " powracam zawsze z sentymentem. Ma niedociągnięcia, momentami zahacza o banał, ale ma też swoisty klimat. Oglądając zaczynamy pojmować brutalność wojny (kilka scen naprawdę wyczerpuje emocjonalnie), pojmujemy obawy i lęki głównych bohaterów, konieczność dokonywania trudnych wyborów. Film jest ponadto okraszony wspaniałą muzyką Johna Williamsa, dzięki której bardziej zapada w pamięć. Jak dla mnie - "Szeregowiec Ryan" zawsze jest na topie wśród filmów wojennych.

ocenił(a) film na 9
Kadente

Na pewno TOP 5, ale i tak mi szkoda, że Miller zginął...

ocenił(a) film na 10
szronowy_taj

tez najbardziej mi go zal zawsze :D

ocenił(a) film na 9
Bieznar

No niestety

ocenił(a) film na 10
Kadente

Świetny, bez dwóch zdań

ocenił(a) film na 9
Kadente

Dodaj kilka zer!

ocenił(a) film na 10
Kadente

Zgadzam się w 100 %, najlepszy film wojenny jaki oglądałem, realistyczne sceny batalistyczne, extra gra aktorska, znakomity pod każdym względem, polecam ! 10*

ocenił(a) film na 10
Kadente

I ja się podpiszę. Lepiej późno niż wcale :)

ocenił(a) film na 7
Kadente

Zachęciłeś mnie żeby zobaczyć ten film.Nie przepadam za gatunkiem,Wojenny,ale ze względu że lubię grać w gry tego typu,to skusze się na obejrzenie.Tym bardziej że jest dziś okazja,ponieważ na TVN puszczają,o 21:35 ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones