PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=179}

Szeregowiec Ryan

Saving Private Ryan
8,1 651 921
ocen
8,1 10 1 651921
7,7 43
oceny krytyków
Szeregowiec Ryan
powrót do forum filmu Szeregowiec Ryan

Ludzie co wy robicie?

użytkownik usunięty

Przecież wystawiając oceny na poziomie 8, 9 i 10 oszukujecie sami siebie. Ten
amerykański patos zasługuje na max 7. Nie jest to zły film, jest całkiem przyzwoity
ale nic więcej. To żadne arcydzieło i napewno były lepsze filmy wojenne. Niedługo
przez wasze oceny prześcignie w rankingu "Czas Apokoalipsy". Już jest wyżej niż
"Łowca jeleni", "Ofiary wojny" i kilka innych naprawdę dobrych filmów. Przecież to
jest kpina i kompromitacja...

ocenił(a) film na 10

No tak jakby to był Polski niemiecki czy ruski Patos to ok mogło by być ;)

Czas apokalipsy łowca jeleni czy Ofiary wojny to nie tyle filmy wojenne co antywojenne.

Nie rozumiem też takiego porównywania filmu ze "skoro ten został oceniony na tyle to tamten powinien być na tyle " Ja osolicie do każdego podchodzę indywidualnie.

Z szeregowcem Ryanem było tak ze długo przed nim ie było nakręconego porządnienie i z rozmachem filmu o walkach w 2 wojnie światowej. I nagle po długim zastoju w tej tematyce pojawił się Szeregowiec. może i nie ma jakiegoś głębokiego przesłania ale został genialnie nakręcony pod względem technicznym. Są film przed i po szeregowcu to był pewien przełom w tej tematyce.

użytkownik usunięty
polukr

Napisałeś "No tak jakby to był Polski niemiecki czy ruski Patos to ok mogło by być" - a czy ja tak powiedziałem? To nie jest usprawiedliwienie... stawiać takiemu filmowi dychę? za co? Za to, że jest dobrze zrobiony pod względem technicznym? Ok powiedziałem, że to niezły film i tak go oceniłem. Ale do arcydzieła to stanowczo za mało...

ocenił(a) film na 6

Sam fakt że "znawcy" kina wojennego oceniają wyżej Amerykańskie gnioty ...ekhem - produkcje od np. niesamowitego "Idź i patrz" skłania do refleksji nad profesjonalizmem oceniających. Nie ma co wzorować się ocenami filmwebowiczów - 3/4 jeszcze nie osiągnęło pełnoletności.

ocenił(a) film na 10
AndcRew

Człowieku to są dwie całkiem inne bajki. Porównywanie tych filmów tylko dlatego ze obydwu akcja rozgrywa się w czasach 2 WŚ jest bez sensu.

ocenił(a) film na 6
polukr

Dobrze - ale oceniam ze względu na przynależność do gatunku "film wojenny" i szczerze mówiąc jeszcze nie spotkałem dzieła które chociaż zbliżyło by się do filmu "Idź i patrz". Może dlatego że to było coś innego - a nie ciągłe ukazywanie bólu, szlachetności i charyzmy żołnierzy.

ocenił(a) film na 8

Rzeczywiście, patos razi. Jednak zdjęcia i rozmach z jakim został nakręcony film (a szczególnie zdjecia) są powodem dla którego naprawdę warto "Szeregowca..." obejrzeć. Długo wahałam się nad oceną...ale te zdjęcia... :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones