PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=179}

Szeregowiec Ryan

Saving Private Ryan
8,1 651 921
ocen
8,1 10 1 651921
7,7 43
oceny krytyków
Szeregowiec Ryan
powrót do forum filmu Szeregowiec Ryan

że aż posyła na pewną śmierć 8 dobrych żołnierzy, aby go znaleźć? To po pierwsze.
Po drugie: Wszyscy umierają dość tragicznie; albo granat oderwie im nogi, albo niemcy przestrzelą na wylot, albo zostaną zaszlachtowani nożem. A pan kapitan - gwiazda jedna - "zasypia" z otwartymi oczyma, w wygodnej pozycji na siedząco, z pełnym arsenałem zdrowych kończyn i nijak wiadomo, czy tylko się zgrywa, czy na prawdę odleciał. A jednak. Poza tym mało kto panikuje, że coś mu się stało, za to ogromny odzew następował w przypadku śmierci poprzednich.
Po trzecie: Po co ktoś w ogóle umieścił w filmie rodzinkę Ryan'a podążającą za nim krok w krok zarówno na początku, jak i na końcu filmu. Czemu służy ta pielgrzymkowa procesja, no czemu?
Dodaniu dramatyzmu? ;)

ocenił(a) film na 7
RuthLennox

1. Takie mają tam prawo. Wiadomo, że w prawdziwym życiu nikt by się nie rozczulał, nie czytał listów pisanych przez Lincolna, melancholijnie wzdychał i z całego serca żałował pani Ryan.
Pamiętaj jednak, że służba wojskowa w USA jest dobrowolna, więc nie mogą pokazywać potencjalnym amerykańskim rodzicom, którzy mogliby posłać (alko zgodzić się na posłanie) swojego syna do armii oraz samym facetom zainteresowanych wstąpieniem, że wszystkie te "wojskowe szychy" nie traktują z należytym szacunkiem żołnierzy i ich rodzin.

2. Kapitan dostał kulkę w pierś, pewnie przebiła mu płuco, uszkodziła istotne naczynia krwionośne, więc nie umarł, bo "się zmęczył". A reakcja nie była już taka żywa, gdyż i tak już masa ich kolegów poległa w bitwie, gdzie naprawdę łatwo było dostać kulkę.
Sanitariusz i Caparzo zmarli na samym początku, gdy reszta ekipy nie spodziewała się ich rychłej śmierci z ręki garstki Niemców.

3. Ryan chciał pokazać całej swojej rodzinie komu zawdzięcza życie. Przecież po odmowie Ryana co do powrotu Miller mógł powiedzieć: "Nie to nie, pieprzę to. Chłopaki, zwijamy się stąd.", a przecież podczas bitwy starał się pilnować Ryana.

Mam nadzieję, że nieco Ci rozjaśniłam sytuację :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones